Fotogalerie

V rámci pracovní terapie pečujeme s uživateli o zvířata jako jsou koně, ovce, slepice a psi. Důležité je naučit se o zvířata pečovat a nebát se jich. Podařilo se nám naučit koně povelům, jako je ustoupení, zvedání nohou a couvání při vodění na volné lonži. Koně se naučili ovládat hlasové povely jako krok, klus a stůj, zvláště při vodění na dvojité lonži , která je přípravou koně do tahu, tyto hlasové povely velice dobře vnímají.

Uživatelka Jana provádí na koni uvolňovací cviky, které jsou vhodné k udržení rovnováhy a jsou přípravou k výcviku jízdy na koni.

Dne 27.6.2013 a 29.6.2013 de kobylám Esterce a Cindy, narodila hříbata - hřebeček a klisnička.

V rámci pracovní terapie připravujeme dřevo na zimu, opravujeme ohrady, kompletujeme postroje na koně, denně čistíme přítok do rybníka, uklízíme prostory v okolí domu, chystáme krmení pro zvířata, pracujeme na zahrádce, kde jsme vysadili bylinky a zeleninu. Mezi další pracovní aktivity patří odvodňování pozemku, hrabání posekané trávy, sušení sena. Během jarního období jsme uklidili prostory u ohniště, aby si uživatelé mohli opékat, natřeli jsme branku k ovečkám. V případě slunečného počasí chodíme pravidelně na bylinky, které zpracováváme k sušení pro potřebu uživatelů na vaření čajů v zimním období. Během dne probíráme různá témata o chovu koní, péči o zvířata a jak se k nim chovat, ale také si opakujeme anglická a německá slovíčka a fráze.

Za tým STD Lucie Bránková